Podręczniki

Szkoły nie lubimy po za wyjątkami, które są wstanie spędzać w niej cały swój wolny czas. Większość z nas woli chodzić do szkoły tylko wtedy kiedy musi, dlatego kupno książek i wyposażenia do szkoły traktowane jest jako zło konieczne. Nie oszukujmy się szkoła zabiera nam większość życia i nic nie możemy na to poradzić. Obecnie jest gorzej z podręcznikami w porównaniu z tym co mieli nasi rodzice. Oni mogli wymieniać się podręcznikami, bo były dokładnie takie same, ale dzisiaj już nie jest tak kolorowo. Podręczników jest o wiele więcej niż jest tego potrzeba, ale co zrobić każdy chce zarobić jak najwięcej na książkach dla uczniów. Zrobiło się obecnie tak, że mamy dokładnie tę samą wiedzę zawartą w dziesiątkach książek. Czym mogą się one różnić? Niestety takie książki są tworzone w bardzo sprytny sposób. W jednej książce dane informacje będą na pierwszym miejscu i pierwszych stronach, a w innej na ostatnim. To zwykłe oszustów, ale co zrobić rodzice kupują co roku książki, które tak naprawdę są dokładnie takie same ale mają inną okładkę i pomieszaną treść. Dawniej był jeden podręcznik w całej klasie i ludzie się jakoś uczyli i wychodzili na naukowców, profesorów. Jak widać nowe podręczniki niczego nam nie gwarantują.